„Podczas odbywającej się właśnie IX edycji targów Dni Druku 3D w Kielcach (28-30 marca), Canon prezentuje swoją ofertę profesjonalnych rozwiązań 3D. W strefie Canon [stoisko B-29] oraz na stoisku firmy SMATRTECH 3D można zobaczyć innowacyjne zastosowania profesjonalnych rozwiązań druku i skanowania 3D. Urządzenia prezentowane podczas targów to m.in. zaawansowana drukarka ProJet 2500 Plus z oferty Canon oraz skanery SMARTTECH 3D do cyfrowego odwzorowania obiektów.
 
Połączenie rozwiązań obu firm w jeden spójny ekosystem pracy pozwala zaprezentować funkcjonalności drukarek i skanerów 3D w zakresie precyzyjnego i efektywnego kosztowo odtwarzania, a następnie produkcji elementów, takich jak narzędzia czy zużyte elementy maszyn. Tego typu procesy stosuje się także w kryminalistyce (m.in do odtwarzania śladów jak np. odcisk buta na śniegu).
 
Jakość i bezpieczeństwo
 
Canon posiada w swojej ofercie drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań od 3D Systems. Połączenie wiodących na rynku rozwiązań z rozbudowaną siecią serwisową [oddziały na terenie całego kraju] sprawia, że firma jest w stanie z sukcesem wspierać rozwój przedsiębiorstw z branży produkcyjnej, architektonicznej i inżynieryjnej. Na uwagę zasługuje fakt, że Canon, jako jedyny dostawca rozwiązań druku 3D w Polsce, posiada certyfikat ISO 9001, który potwierdza spełnianie międzynarodowych norm zarządzania jakością.
 
ProJet 2500 Plus
 
Prezentowana podczas targów DNI DRUKU 3D drukarka ProJet 2500 Plus to rozwiązanie drukujące w technologii MJP (Multi Jet Printing). Drukarki ProJet MJP 2500 przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań projektowych – technologia ta sprawdza się doskonale w takich obszarach jak prototypowanie, projektowanie czy badanie przepływów.
 
Wykorzystanie technologii druku z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV sprawia, że urządzenie pozwala tworzyć modele o wyjątkowej dokładności wymiarowej i gładkiej powierzchni. Dodatkowo drukarki z tej serii są niezwykle wydajne – dedykowane oprogramowanie ma możliwość automatycznej optymalizacji procesu, samo generuje konieczne struktury podtrzymujące model, szacuje zużycie materiału oraz czas potrzebny na wykonanie zadania”
 
Koniec cytatu 🙂